Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Tıp sözel mi ? Sayısal mı?

0
Mart 2017 düzenlendi
Bilgisi olan var mı?
Tıp eğitimi için Türkiye sayısal ağırlıklı öğrenci alırken diğer bazı ülkeler sözel ağırlıklı öğrenci alıyormuş.
Eğer böyle bir şey varsa sebebi.
Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Biyoloji dersinin TM'de olmaması çok acı bence. Tıp değil ama 2 yıllık sağlık bölümleri bence artık sözel benim TM bitiren arkadaşlarım 2 yıllık ücretli sağlıklara girebildiler. Yani sözel biyoloji çözmeden sağlık kazanan Sağlıkçılar yetişiyor.

• 0

Tabi ki sayısal. Mantık olarak da sayısal, her türlü sayısal. Biyoloji öğrenebilmek ve yapabilmek sayısal zeka ister. Zira iş sadece latince kelime ezberlemek değil olayın altında yatan mantığı kavrayabilmek ve işleyişi özümseyebilmektir. Vücutta olan herşey kimyasal tepkimeler ile olur. Kimya bilmeden, fizik bilmeden biyolojiyi nasıl anlayabilirsin.

• 0
    Mart 2017 düzenlendi

Sözel ezber yapmaktan başka bir şey yapmıyorsun.ama girmek için sayısal puan istiyor eğitim sistemimiz.
    Ben elektrik elektronik müh. okuyorum ve tıp okuyan bir suru arkadaşım var. Yaptıkları şey komitelere çalışırken ezber yapıp kitapları fosforlu kalemlerle çizmek .

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .