Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Uzaylılar var mı?

0
Mart 2017 düzenlendi

Evet arkadaşlar, sizce evrende insan dışı başka akıllı yaşam formları var mıdır ? Varsalar neden vardırlar ve neye benzemektedirler, zeka düzeyleri nedir, eğer yoksalar neye göre yokturlar, olmadıklarının ispatı nedir ? Fikri, bilgisi, izahı, teorisi olanlar var mı ?

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Evrenin büyüklüğünü anlatan belgeseller var. Evrenin büyüklüğünü idrak eden biri uzaylıların var olduğunu düşünür. Kendi düşüncem kesinlikle var. İster yaratılışçı ister var oluşçu olun, her iki ihtimalle uzaylıların varlığı yüksek ihtimal oluyor.
    Uzaylılar zeki mi?
    Bizden ileri olanı, hemde geri olanı vardır. Milyarlarca tür farklı varlıkların uzayda farklı galaksilerin gezegenlerinde yaşadığını düşünüyorum.
    Bizimle neden iletişime geçmiyorlar?
    Neden geçsinler ki? Bunun için bir sebeplerinin yada çıkarlarının olması gerekebilir. Uzaylılar bizim gibi empatik canlılar mı, yoksa ketum varlıklar mı? Bana göre yine her türlüsü bulunmakta. Belki gelip belgesellerimizi çekip gidiyorlar. Bizler nasıl gelişmemiş deniz canlılarını iplemiyorsak bizi iplemiyor olabilirler.
    Farklı bir ihtimal ise zaten bizimle iletişim halinde oldukları. Dünyanın önemli güçleri ve ülkeleri belkide uzaylılarla irtibat halindedir. Bize söyleyecek değiller.

• 0

''Uzaylılar yok'' diyen arkadaşlara bir sorum var, diyelim uzaylılar yok. Peki onca gezegen binlerce trilyonlarca hatta ve hatta katrilyonlarca gezegen ne işe yarıyor? Dünyamıza yıldız olmak için mi? ya da öylesine süs için mi? O zaman uzay israf oluyor. Koskocaman evrende tek yaşam neden dünya'da olsun?

• 0

Şimdi hocam arıyorlar da biz her zaman insana benzeyen 2 kolu 2 bacağı olan daha büyük ve gelişmiş bir canlı hayal ediyoruz. Ama bilim insanlarının aradığı en ufak mikro organizma bile değerli bir şey bunu bir kenara koyarsak araştırdığımız gezegenlerde hep insana göre yaşam şartları arıyoruz işte oksijen olsun, bilmem kaç santigrat derece olmasın, buz kalıbına dönüşmeyelim + bilmem kaç olmasın yanıp alev almayalım gibi. işin özünde o gezegenin şartlarına göre evrilmiş oraya uyum sağlamış varlıklar çıkacak karşımıza. Bu arayışın sonunda yeni bir insan değil çok farklı türler bulacağız ama şuanlık okyanustaki kum tanesini sınırından çıkacak kapasitede olamadığımız için hiç bir şey aramıyoruz aslında olduğumuz yerde dönüyoruz. Onların bizi bulmasını bekleyeceğiz sanırım 1 yıl içerisinde ışık hızına ulaşıp uzayı bükmeyi öğrenemezsek tabi.

Uzaydaki dostlarımız da araştırmalarında kendi yaşam şartlarını dikkate alıyorsa bizi es geçiyordur bu durumda. Daniken'in tanrıların arabaları ''evrende yalnız mıyız?'' sorusuna bakış açınızı değiştirecektir.

• 0

Okyanusta bir kum tanesi ne kadar yer kaplıyorsa bizim galaksimizde bu varoluş içerisinde o kadar yer kaplıyor. Şimdi sen düşün var mıdır yok mudur?

Geçende 6 tane obje için nasa uluslararası uzay üssünün yayınını kesti. Bir şeyler var tabi, bence biraz onlarda korkuyor, bir takım şeylerde biliyorlar ama açıklamıyorlar.

25 milyar galaksi başına ortalama 100 milyon yıldız olduğu tahmin edilen bir evrende. tek yaşam formunun bizim gezegenimizde olma ihtimali sıfıra çok yakın. yaşam kesinlikle yoktur demek bencillik ve aptallık olur. Biz nasıl gidemiyorsak en yakın yıldız a bile teknolojinin ilerlemesini beklemeliyiz tabi ki bu bizim yaşam süremizde olmayacak hep soru işareti olarak kalacak.

• 0
    Şubat 2017 düzenlendi

Seti adlı kuruluş bu araştırmaları yapıyor. Sinyal alamadık diyorlar, alamıyoruz diyorlar ama bu okyanustan bir bardak su alıp okyanusta balık olup olmadığına karar vermek gibi diyorlar.

• 0

Yaşam kesinlikle vardır, bu kadar olasılıkta yaşamı destekleyen bir evrende olduğumuzu düşünüyorum. Kaldı ki karbon gibi bir elemente var uygun koşullarda yaşam kaçınılmaz bence ama akıllı yaşam hakkında kesin bilgim yok. Çünkü insanın evrimine bakınca alet yapma ve elleri kullanmayla paralel gidiyor beyin gelişimi.

• 0

Bu evrende binlerce milyonlarca galaksi var ve başka güneş sistemleri de var.sonsuz evrende bizden başka gezegenlerde bir çok farklı yaşam koşullarına haiz canlıların olduğuna inancım tam.bizden çok üstün insan kılıklı veya başka görünümlü canlılar vardır diyorum. Hatta dünyamızı kontrol eden ,yaşam düzeyimizi düşünce düzeyimi denetleyenler vardır diyorum.Düşünceler bulutlar gibi kümelenirler dağılırlar yer yer negatif veya pozitif düşüncelerde olabiliriz.

• 0

Seneler önce arkadaşımla gökyüzüne bakarken yıldızların arasından nokta küçüklüğünde, yıldız görünümünde bir ışığın yıldızlar arasında zigzag çizerek geçtiğini gördük. Uzaylılara inanıyorum. Hatta nasa astronotlarının ilginç videoları var. Bir noktaya odaklanıyorlar ve yüzlerinde bile korku ifadesi var. Uzaylılar ile karşılaştıkları be korkudan açıklayamadığına dair söylentiler var.

• 0

Uzaylılar yoktur, kapitalizmin oyunudur uzaylılar.
    Bazıları dünya derin devletinin Ufo gibi gizli teknolojilere sahip olduğunu ve sahte bir uzaylı saldırısı düzenleyerek tüm devletleri yıkacağını iddia ediyor.
    Senaryo basit, dünya dışı ortak bir düşman üret. Bu düşman tüm rakiplerini yok etsin. Sonra sen tıpkı filmlerde ki gibi o kötü uzaylıları yen ve böylece tüm dünya halklarının tek kurtarıcısı ve kahramanı olarak "tek dünya devleti"ni kur.

• 0
    Şubat 2017 düzenlendi

Fikrimce uzaylı Hakkı'nda bir 51.bölge var ama ben daha çok Agartha uygarlığına inanmayı tercih ediyorum. Belkide bizler başka boyutlarda yaşayan uygarlıkları uzaylılar sanıyoruzdur. Bu anlamda Mısır piramitleri ,açıklanamayan yapılar uzaylı yapımı olarak düşünülse de enerjilerle ilgili olduğu varsayımını düşünmeyi tercih ediyorum.

Ben Bir yaratıcıya inanıyorum inanma durumu yada eylemi zaten uzaylıların varolduğunu da ispatlamaz yok olduğunu da ispatlamaz diye düşünüyorum ve ekleyerek uzaylı yada uygarlık yada bilemediğimiz varlıklar belkide fotoğraflarda paylaştığı gibi görünen varlıklar değilde, görünmeyen eterik beden E de sahip olabilirler. Uzaylı diye nitelendirdiğimiz şeyler. Her görüşe göre belli ölçülerde zihinlerin esnek olup, herkesin kendi zihin süzgecinden geçirerek bir karar vermesi gerektiği kanısındayım.

• 0

Tabikide; bu kadar sonsuz evrende insanoğlu olarak yalnız olduğumuzu düşünmek kibir ve aptallıktan başka bir şey olamaz. Ben aynı zamanda başka galaksilerde dünyamıza çok benzeyen ve bize yakın yaradılışlar olduğuna da inanıyorum. Bununla birlikte birbirlerine hiç benzemeyen yaratıkların ve ırkların evrenin uçsuz yerlerine dağıldığını düşünüyorum.

• 0

Olsa bile buluşmamız çok zor olur bence. Başka bir gezegende canlılığın oluşması için birkaç temel elemente ihtiyaç vardır ve bunları çeşitli olasılıklarda bir araya getirmek gerekir. Bu kolay bir şey olsaydı bir sürü gezegende canlılık olurdu. Tesadüfen burada oluştu ve canlılar oluştu, akıllı varlıklar oluştu. Uzaylıların olduğunu düşünmüyorum, ama olsa bile ziyaret edemezler bizi bence.

• 0

"Doga ustu yasam formlarinin sessizliginin 8 teorisi"

1-Doga ustu bir yasam formu yok.Evrende tek basimizayiz.Yasanabilir binlerce Dunya benzeri gezegen olmasina ragmen.

2- Evrende hayal ettigimiz gibi ustun zekali canlilar yok ve varsa bile henuz Dunya'da milyarlarca yil surdugu gibi ilkel bir donemdeler.( hayvanlar , mikroozganizmalar , bitkler cevreleriyle iletisime gecemezler )

3-Teknolojileri asiri gelismis ve galakside ki diger gelismis turlerle iletisim halindeler.Bizi asiri derecede ilkel bulkduklari icin iletisime gecmeye kayda deger bulmuyorlar.Bizim algilayamadigimiz bir tur sinyal cesidi kullaniyorlar.

4-Ustun savas yeteneklerine sahipler ve savas tehlikesine girmemek icin iletisim kurmuyorlar.Ellerinde ki silah gucu bir cok medeniyeti yok edebilir.Kendi gezegenlerini korumak istiyorlar sadece ,savastan kacinmak istiyorlar.( "Insanligin yuz yil icinde Dunya'yi monoteist dinler ve irkcilik yuzunden nasil yerle bir ettigine bakin )+

5-Cevre kosullari insan yasam formuna uygun degil.Kaotik , korkunc ve olumcul bir iklim kosullarina sahipler.Tipki Dunya'nin 65 milyon yil once ki hali gibi.

6- En yakin exoterre (Turkcesini bilmiyorum kusura bakmayin ) gezegen 10 bin isik yili uzaklikta.Bize bir mesaj gondermis olsalar bile mesajin bize ulamasi en az 10 bin yil surecektir.

7-Bizimle iletisime gecmek istemiyorlar.Dunya insan formu icin yasama elverisli.Peki onlar icin ? Hangi yasam biicmine sahip olduklarini , morfolojik yapilarini bilmiyoruz.Bizi arastirmaya , tanimaya deger bulmadiklari da varsayimlar arasinda.Belkide onlarin gozlerinde insan irki potansiyel bir tehlikedir.

8-Su an aramizdalar.Biz farkedemiyoruz.Bizi aratirip , test ediyorlar ta ki kkusurusuz bir bulusma gunune kadar.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .