Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Florür zararlı mı?

0
Mart 2017 düzenlendi

Diş macunlarında kullanılan Florür zararlı mı?
Bağışıklık sistemini güçsüzleştirdiği,halsizlik yaptığı ve zeka geriliği yaptığı gibi bazı haberler var.

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Komplo teorilerine göre(belki bir kısmı gerçektir üzerine durmamıştım) naziler kamplarda esir tuttuklar yahudilerin sularına yüksek miktarda flörür koymuşlardır ve esirlerde zeka geriliği görülmüştür. (öyle bir kampta zeka geriliğinin sebebinin flörür olduğuna dair kontrol değişkenlerini nasıl belirlemişler şüpheli)
    Şimdiki devletler de aynı şekilde içme suyuna flörür katmaktadır ve bu flörür düzeyi bazı bölgelerde sınırın üzerine dahi çıkmaktadır. Ayrıca kullandığımız çoğu üründe de flörür bulunmaktadır. Devletler insanları daha kolay yönetmek için bu yönteme başvurmuşlardır.

• 0

Öyle bir etkisi mi varmış? Ben aksine ilkokul çocuklarına diş çürümesine engel olması için mineyi güçlendirdiği için bakanlık onaylı kür uygulandığını biliyorum.
    Gerçekten florürün kemik sağlığına eksi yönde bir etkisi olduğu gibi bir yayına rastladıysanız, paylaşırsanız sevinirim. (Haber sitelerinin kaynaksız paylaştığı makaleleri getirmeyin)

Zararlı değildir
    Net isimlendirme eksikliği birçok şeye birden florür deniyor.
    Hidroflorik asit mesela çok tehlikeli bir maddedir zehirlidir. Florür denebiliyor halk arasında. Ama diş macunundaki Florun alakası yok.

Benzer şekilde HCl Çok asitik ve zehirliyken ne klorün Ne hidrojenın bileşiklerinde zehirli bir etki görmeyiz hatta eksikliği yaşamın devamını mümkün kılmaz.

Benzer durum Kezzap olarak bildiğimiz Nitrik asitte de var. HNO3 şeklinde bulunduğunda kezzap olarak bilinir. içinde nitrat barındırır. Fakat Potasyum nitrat gübre olarak kullanılır ve zehirli falan değildir.

Dikkat ettiyseniz zararlı olan şeylerin içinde hep bir Hidrojen vardı H+ iyonu.. Çok olması asitlik sağlar. Fakat Bildiğiniz üzere suda da bulunur. Ve zararsız olmasının dışında yaşam için vazgeçilmezdir.

Özetle bizim halk dilinde kullandığımız ifadelerin eksikliği yüzünden zaman zaman bazı şeyleri yanlış anlıyoruz.

Peki neden komplo teorilerine inanıyoruz?
    Bu tarz durumlarda komplo teorilerinin yanlış olduğunu kabul etmekte güçlük çekmemizin en büyük nedenlerinden bir tanesi ingilizce "Confirmation Bias" olarak bilinen Türkçe'ye doğrulama yanılığı olarak çevirilen kavram aslında.

İnsanlar genellikle basit ve gerçekliklerle desteklenmemiş şeyleri kendi görüşlerine uyması halinde karşı fakat kanıtlarla desteklenmiş şeylere tercih ediyorlar. Genel bir insan özelliği.

• 0

İnternette flor ile ilgili inanılmaz videolar var. Ben şuan 12 aylık olan bebeğime sırf bu yüzden, hazır mama vermedim. Bu sizin bahsettiğiniz, eğilimli olduğum şeye kanıt olmaksızın inanma, doğrulama yanlılığı değildi. Bebeğimle ilgili, bir türlü kesin emin olamadığım bir konuda risk almak istemeyişimle ilgiliydi. Çok yoğun araştırmalarıma rağmen (mama firmasının almanyadaki temsilcisiyle iletişime geçmek dahil) hiçbir bilimsel kanıt sunamadılar. Kemik gelişimi için deyip başkada birşey diyemiyorlar. Ama, kaşı cephede öyle yoğun kaynaklar var ki, insan şüpheye düşüyor. Ve şüpheye düştüğüm konuda kesin kanaatim olmasa bile bebeğime uygulamam. Müthiş kafa karıştırıcı bir konu bence.

• 0
    Haziran 2017 düzenlendi

Florur ve epifiz bezi

Arkadaşlar epifiz beziyle ilgili araştırmalar yaptım ve florürün bu bezi taşlaştırdığını duydum öncelikle bununla ilgili fikirlerinizi istiyorum. Florürden nasıl korunuruz neler yapmalıyız nasıl bir yol izlenmeli, bizi duygusuz ve aptallaştıran bu şeyden nasıl kurtulmalı. Dmt bir diğer adıda ruh molekülü olan bu madde epifizde salgılanıyor, ayrıca meletonin gibi başka şeylerde salgılıyor. Ayahuasca çayı dmt içeriyormuş ve bu çayı içmeden önce alkol kullanmamak veya düzenli uyku gibi kurallar varmış, sormak istediğim meditasyon, epifiz dostu yiyecekler, florür kullanmama ve ayahuasca çayı ile birlikte tembelliğimizi, üzerimizdeki ufak bi aptallığı aşıp, beynimizi açıp daha sağlıklı yaşayabilirmiyiz. Okuduğum yerlerde bunları yapanların aydınlandığını yani hayatını daha iyi yaşamaya başladığını duymuştum. Bunlar hakkında fikirlerinizi almak istiyorum, belki biraz bilimsellik dışı gibi görünebilir ama yinede sizlerden cevap almak istiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap
    Florür içeren şeyler tüketmeyi birakinca bir sure sonra aydinlanacagini saniyorsan yanlis dusunuyorsun. Eger florur epifiz e zarar verse ve vucuttaki DMT uretimi dursa ruya göremezsin. DMT bir çeşit halüsinojen dir. Evet epifiz bunu sadece uyku esnasinda salgiliyor ve rüya dediğimiz şey ortaya cikiyor. Eger cok istiyorsan torbacilik yapan birisinden DMT alirsin hatta LSD de olabilir sonucta halusinojen. Ayık iken bu maddeleri almak uzun vadede psikolojik sorunlara sebep olabilir. Ama suna emin olabilirsin halusinasyon gormek seni aydinlatmaz, duvarlardan geçirmez veya metafizik şeyler yapmanı saglamaz. Eger hayatini daha iyi yasamak istiyorsan duzenli yeme ve spor aliskanligi yeterli.

• 0

Normal bir diş macununda 1200-1500ppm civarı , çocuklar için olanında bunun yarısı oranda flor vardır.Yurtdışında florjel değil,tabletleri kaldırıldı.O da artık aileler bilinçlendiği ve çürük sıklığı azaldığı için.Bu arada dişlerinizi düzenli olarak hergün en az 2 kere fırçaladıktan sonra macun olup olmadığı o kadar önemli değil.Burda amaç fırçalamak.Macun ise araçtır.Bu arada bitkisel rüzgara kapılmayın..Macun alırken PARABEN VE SLS varmı yok mu ona bakın.İçindeki koruyuculara dikkat edin.Dipnot;flor diş yüzeyinde kalsiyum ile birleşerek kalsiyumflorür olarak çöker ve asitlere-çürüğe karşı dişi korur.Bu aşamada karar sizin.Bu dediklerim makalelerle ispatlanmış şeyler.

• 0

Bu konuyu şöyle açıklarsak zannediyorum herkes anlar.
    Bir diş macunu tupunde yaklaşık 3500 ppm florid var.
    Şimdi tüpün üzerine 3500 ppm siyanür veya arsenik vardır yazsa bunu kimse almaz.
    Neden
    Çünkü herkes bunların kuvvetli bir zehir olduğunu bilir.
    Peki arsenik ve siysnurden defalarca kere kuvvetli bir zehir olan sodyum floritli dış macununu neden alıp kullanıyoruz. Çünkü Aliminyum sanayinin yan ürünü olan bu zehiri bertaraf edemedikleri için 80 yıl önce düzmece araştırmalar ile diş çürüklerini yok ediyor diye diş macununu içine koydular ve bunu zehir olarak insan algısına yerleştirmediler. Durum bundan ibarettir.

Organik sertifikali ve florulsuz dis macunlari var farkli markalarin. Ayrica cocuklar icin de organik sertifikali florulsuz dis macunlari var. Sertifikasi oldugundan daha fazla guvenerek kullanabiliyorum.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .