Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

İlginç İş Fikirleri

0
Mart 2017 düzenlendi

Aklıma gelen bir kaç fikri paylaşmak istiyorum. İyi yada kötü fikir fikirdir atın hafızaya.
Flash bellek satmak
Çin'den ucuza USB bellek getireceksiniz toplu olarak ama normal düz bir şekilde satmayacaksınız.
USB bellekleri içlerine içerik doldurup satacaksınız.
Örneğin 10 tane film atın, e-kitap arşivi atın, video arşivi atın, excel dersleri atın, kpss notları atın vesaire...
Böylece USB bellek alacak kişi hem diskine kavuşacak hemde yanında bedavaya içerik almış olacak.
Telifli içeriklere dikkat edin, başınıza iş gelmesin.
Lepistes üretip satmak
Evde lepistes adındaki balık türünden bakıyorum, dişiler her ay 20-50 arası yavru veriyor.
Bu balıklar akvaryumcularda 2.5 liraya satılıyor, özel cinsler ise 5-10 lira arasında değişiyor.
Evin içine 2 oda ayırıp bulunduğunuz şehrin tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde balık üretebilirsiniz.
Bu balılar normalde ithal geliyor, yerli üretim balık hem daha sağlıklı hem ülke ekonomisi için faydalı olur.
Belki işi büyütüp üretim tesisi bile kurabilirsiniz. Yeni doğan bir yavru iyi beslendiği taktirde 3 ay sonra satış boy denilen kıvama geliyor. Ama ciddi bilgi isteyen bir iştir, hemen balıklama atlayıp akvaryumculara para kazandırmayın.
Bu balıkları A'dan Z'ye huyunu suyunu, hastalıklarını vesaire öğrenmeniz gerekir. Ek gelir olarak kullanabilirsiniz, hem hobi hemde azda olsa gelir.
Tütün Sarma işi
Tütüncülerde hazır sarılmış tütünler satılıyor, tütüncüler bu tütünleri sarmak için evlere iş veriyor. Ortalama paket başı sarım ücreti 0.50 kuruş. Bende merak edip araştırdım bunları otomatik makinesi var mı diye?
Otomatik seri seri saran makineler buldum, fiyatları 20-50 bin arası değişiyor.
Eğer yeterince sipariş alırsanız makinelerin günlük 12 saat çalışması 9.000 lira kar yapması anlamına geliyor.
Fakat hukuki prosedürünü bilmiyorum, kanunda tütüncü yasak fakat tütüncü dükkanları alenen satıyor.
Bu işi yapmaya karar verirseniz önce gidip bir avukattan durumu detaylıca öğrenmenizi tavsiye ederim.
Aliexpress'ten mal alıp satmak
Bunu öğrencilere ek gelir için tavsiye edebilirim. Trend olan ürünlerden Çin'den aylık 3-4 sipariş verip alışveriş sitelerinde satabilirsiniz. Pahalı ürünlerden getirirseniz gümrük vergisine tabi tutulur ve astarı yüzünü geçer. O yüzden 50-60 dolar altındaki ürünlerden alabilirsiniz.
Teleskopla aya baktırın
1000-2000 liraya bir adet teleskop alıyorsunuz ve bulunduğunuz şehrin belediye binasına gidip size yer vermesini istiyorsunuz. Güzel bir yerden yerinizi alıp teleskobu dikiyorsunuz ve 1 lira karşılığında aya yakından baktırıyorsunuz.
Bakan insanlar olunca diğerleride merak edip geliyor. Eğer kalabalık bir yerde durursanız bir süre boyunca para kazanırsınız.
Google'dan araştırsanız bu işi yapan insanların olduğunu göreceksiniz. Bu daha çok ek gelir gibi yapılabilir çünkü her zaman ay görülmez ve gece olmak zorunda.
İkinci el kitap satmak
Herkesin evinde bir sürü kullanmadığı kitabı var öylece duruyor. Atsan atılmaz satsan satılmaz gibisinden.
Ev ev dolaşıp tanesi 1-2 liradan kitap satın alacaksınız. Zile basıp kitap topluyoruz, eski okunmuş işe yaramaz kitaplarınızı 1 liradan alırım diyerek istiyorsunuz. Yine ikinci el dönüşüm fabrikalarında çalışan bir kaç işci ayarlıyorsunuz çöpe giden kitapları sizin için ayırmasını istiyorsunuz.
Böylece seri bir şekilde ikinci kitap stokluyorsunuz.
Açacağınız bir ikinci el kitap sitesi ile kitapları satmaya başlıyorsunuz.

Yorumlar

• 0

YENİ NESİL İŞ FİKİRLERİ

Yeni iş kurmak isteyen ama ne işle uğraşacağına karar veremeyenler için bazı iş grupları bulunuyor. Bu iş fırsatları hem cazip hem kazançlı tarafıyla dikkat çekiyor. Bu iş fikirleri, yüksek kar oranları ile yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Yatırımcılar için kılavuz olacak bu iş fikirleri en basit ve en karlı işler arasında yerini alıyor.

E-Ticaret sitesi: İnternet artık hayatımızın merkezi haline geldi. Her işimizi onun aracılığıyla kolay şekilde yapabiliyoruz. Fatura ödemelerinden, yemek siparişlerine kadar her türlü işimizi evimizden hiç çıkmadan halledebiliyoruz. Hal böyle olunca da, bu durum yaptığımız alışverişlere kadar uzandı. Artık internet üzerindeki alışveriş siteleri çokça tercih ediliyor. Bu sanal alışveriş siteleri hem kolay şekilde alışveriş imkânı sağlarken, hem de onlarca markayı bir tık ile ayağımıza getirebiliyor. Kazandıran iş fikirleri arasında e-ticaret siteleri geliyor. Kendi markanız adına bir sanal alışveriş sitesi oluşturabilir ve ürünlerinizi bu şekilde satabilirsiniz. Sanal alışveriş siteleri yüksek kar marjı fırsatı sunmasıyla biliniyor. Alışveriş sitesi fikrine sıcak bakmayanlar için ise, İnstagram ve Facebook son zamanda revaçta. Bu siteler üzerinden de ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

Youtube: Bir diğer bol kazançlı iş fikri ise sanal âlemin devi Youtube’dan geçiyor. Youtube üzerinden çalışma fikri için, bu işe zaman vermelisiniz. Zaman ve emek ile Youtube ile para kazanmak mümkündür. Youtube ‘ dan para kazanmak için, öncelikle bir Youtube hesabı ve Adsense hesabına sahip olmanız gerekir. İçeriklerinizin özgün olması ise Youtube’ un diğer bir şartı. Eğer bu iki şartı karşılıyorsanız ve yeterince zaman verecekseniz Youtube ile para kazanmamak için hiçbir engel bulunmuyor.

Yetiştiricilik: Bu işlerden farklı olarak kazandıran diğer bir iş fikri ise, yetiştiricilik yapmaktır. Özellikle son zamanlarda artan popülaritesi ile dikkat çekiyor. Yüksek kar marjı oranıyla dikkat çeken bu iş grubu ile kısa zamanda iyi paralar kazanmak mümkündür. Bu işi düşünen yatırımcılar ise ürün seçimi için geniş kapsamlı araştırma yapmalıdır. Özellikle en çok kazandıran yeni iş fikirleri arasında karides yetiştiriciliği, kereviz yetiştiriciliği gibi kollar bulunuyor.

Kendi kazancını belirlemek: Eğer ek gelir getirecek bir iş fikri aranıyorsa, bunun içinde çeşitli yollar mevcuttur. El emeği işlerden kazanmak bunlardan biridir. Bunun için yeterli bilgi ve yetenek şartı olduğunu belirtmekte fayda var. Kendi yapacağınız örgü işleri, takılar, ahşap işleri gibi ürünleri alışveriş sitelerinden satışa çıkarabilirsiniz. Hatta bu işlerinizi tam zamanlı bir halde yaparak ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. İş fikirleri emek + zaman olarak size daha çok kazandıracaktır.

Bayilik almak: Kazandıran diğer iş fikirlerinden biri ise bayilik almaktır. Bunun için en çok tercih edilen iş fikirlerinden birini seçebilirsiniz. Süt ürünleri bayiliği, ekmek bayiliği, döner bayiliği gibi. Hem en çok tercih edilen, hem bol kazançlı iş kolları bulunuyor. Özellikle bisiklet bayilikleri almak size en çok kazandıran iş fikirlerinden biri olacaktır.

• 0
    Ekim 2017 düzenlendi

Yöresel lezzetleri avlayın
    Yöresel lezzetler var yine bilinmeyen bazı soslar var.
    bu lezzetleri tespit edip seri üretime geçmek.

bazı markalar bunu yapıyor ama yaptıkları büyük bir hata var.

onuda burada yazmam çünkü ben yapacağım.

Solucan Gübresi
    bu arada solucan gübresi işinede bakabilirsiniz.
    ben pek araştırmadım ama ilginç olup kazandıran işler arasında diyorlar.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .