Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Eli kalbin üstüne koymak beden dili anlamı

0

Görsel olarak eklediğim elleri kalbin üstüne koymanın anlamı nedir?
Bu şekilde elini kalbine koyarak konuşan insan neyi ima eder, beden dili ne söyler?

a.jpg 53.3K

Yorumlar

• 0

Biri kalbinin üzerinden elini tutarsa ​​ne anlama gelebilir?

Ben seninleyim, seninle empati kuruyorum, bu söylediklerimi içten kalbimden yalansız söylüyorum, acını hissediyorum, seni anlıyorum gibi anlamlara gelebilir.
    Uzlaşmacı bir harekettir, barışçıldır.

Bu yüzden milli marş söyleyince bir elimizi kalbimize koyarız, bu ülkemiz için duygu, vatanseverlik ve sevgi ifade eder.

Aynı zamanda elleri kalbin üstüne koymak korku, şok, dehşet, tiksinti gibi anlamlara da gelebilir. Bu duruma göre değişir, bunu anlamanız basittir zaten genel olarak vücudun diğer hareketleri ve konuşulan olaya göre hangi anlama geldiğini anlayabilirsiniz. Korku, dehşet gibi anlamlara gelmesi anlık olarak yapılır daha çok.

Yalan söyleme anlamına da gelebilir, şöyle ki bu hareket empatiyi gösterdiği için taklitçi yalancılar bunu öğrenirler fakat bunu taklit ederken biraz hata yaparlar.
    Örneğin kişi tüm avucunu kalbinin üstüne koymaz da avucuyla top tutuyormuş gibi sadece parmak uçlarını değdirdiği zaman sizi ikna etmek için yalan söylüyor olabilir.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .