Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Özel okul mu, devlet okulu mu?

0

İlkokulda özel okul ve devlet okulu ile ilgili fikirlerinizi merak ediyorum. Sizin tercihiniz ne olurdu ve neden? Objektif bakış açılarına ihtiyacım var, teşekkürler.

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

17 yaşındayım özel bir kolejin fen lisesini %100 burslu kazandım hem devlet okulunu hem de özel okulu yaşamış biri olarak fikir belirtmek isterim.
    Ortaokul 8'e kadar çeşitli illerde devlet okullarında okudum şunu söylemeliyim ki devlet okullarda ekstra bir muamele göremeyeceksiniz öğrenci iyi ise kendisi parlar yok ders konusunda başarılı değil ise öğretmenler ya da yöneticiler ekstra bir çaba sarf etmez onun yerine parlak öğrencilere yoğunlaşılır.
    özellerde ise öğrenci ile ilgilenme daha fazladır(22 bin liranın farkı) özel okulların ortaokullarına gitmediğimin için yapabileceğim yorumlar yanlış olacaktır.
    şahsen benim kanaatim ilk ve ortaokulu devlette okuyup sizin direktiflerinizle evladınızı büyütmeniz ve eğer bir kolejden burs kazanırsa göndermeniz.

• 0

Eğer özel okulda karar kılarsanız: icode.com.tr üzerinden okul derecelendirmelerini inceleyebilirsiniz.
    Özel okul ve kolejler ICODE sistemi üzerinde sürekli değerlendirmeye açık tutulmaktadır. Türkiye’deki bütün özel okullar ve kolejler sisteme kayıtlıdır. Site üzerinde yapılan değerlendirmeler anında sisteme yansıtılır. Böylece en iyi özel okullar ve en kaliteli kolejler anlık olarak ortaya çıkartılır. Yabancı dil eğitiminde, bilişsel gelişimde, duygusal gelişimde, sosyal faaliyetlerde, öğretmen kalitesinde ve önemli görülen diğer bütün alanlarda sürekli analiz yapılır.

Özel anaokullarının, özel ilkokulların, özel ortaokulların, özel liselerin, kolejlerin en güncel analiz sonuçları sistem üzerinde görüntülenir. Özel okullar ve kolejler arasında karşılaştırma yapılabilir. Şehir ya da Türkiye çapında, özel okul ya da kolej özellikleri istatistiki analizler üzerinden kıyaslanabilir Böylece okul seçimi yapacak veli ya da öğrenciler, en başarılı kolejleri arayan yararlanıcılar ya da kolejini geliştirmek isteyen yöneticiler bu sistemi kullanabilir.

• 0

iyi bir mahallede iyi bir öğretmenin olduğu devlet okulu. özel okullarda çocuklar gerçek hayattan soyutlanıyor ve zibil gibi türeyen özel okularının birçoğunun eğitimi devlet okulunkinden bile daha kötü. Ama insanların arasında çocuğunu özel okula gönderme yarışı var. Sırf millet birbirine hava atmak adına çocuğunu özel okula yolluyor. Bir çocuk akıllıysa devlet okulunda da gayet başarılı olur.

• 0

Kaliteli devlet okulu ne yazık ki yalnız Büyükşehirlerde var... Bu okullara doğal olarak talep çok. Ancak benim iki çocuk okutmuş bir anne olarak nacizane tavsiyem eğer uygunsaniz ilk ve ortaokul özel okul... Lise iyi bir devlet okulu şeklinde olacaktir çünkü,
    1-ozel okullarda sınıfta öğrenci sayısı 25 i geçmez ..bu da çocuğunuzla daha çok ilgilenilecek anlamına gelir.
    2-ilgi gören ve önemsenen çocuk okuluna severek hatta koşarak gidecektir yani okumayı ve öğrenmeyi sevecektir.
    3-okulda mutlaka yemek saati ve onun için hazırlanmış uygun yemekler olacaktır.
    4- yabancı dil konusunda bu okullar kesinlikle daha verimli.
    5-müzik ,resim ,spor dersleri hakkıyla yapılır.
    6- şikayetiniz ya da bir probleminiz olduğunda karşınızda bir muhatap bulabilirsiniz ki bu çok önemli.
    Gönül isterdi ki ülkemin devlet okulları hakkında bunları yazabileyim ama içim acıyarak ve çok çok üzülerek bu yazıyı özel okullar için yazdım. Maalesef ki izlenen politikalara baktıkça sosyal devletin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını görüyorum yani eğitim artık ve gittikçe milli olmaktan uzaklaşıyor.

• 0
    Mart 2017 düzenlendi

Çocuğu daha ilkokuldan özel okutmaya başlarsanız hayatı boyunca eğitime harcayacağınız parayı belkide yetişkin olduğunda geri kazanamayacak bile.
    Şuan üniversite mezunlarındaki işsizlik sayısına bakın, sıradan bir memur olmak için bile KPSS'den uçuk puanlar alması gerekiyor.
    Benim 150.000 lira masrafla(üniversite) özel öğretmenlik okumuş arkadaşlarım var, 30 yaşına geldiler atanamadılar. Yine mühendis arkadaşım var aylak dolaşıyor yıllardır. Keza bende öyle 2 diplomam var, hiç bir işe yaramıyor kıvır kıvır...

Eee sizin çocuğunuz ne olacak?
    Yarın öbürgün ne okumasını bekliyorsunuz.
    İş imkanının kesin olduğu bölümlere bakalım özel okulda okumuş olsa bile puanı yetecek mi?
    Yoğunluğun ve işsizliğin yüksek olduğu bölümlere bile girmesi güç olacak.
    Bence çocuğunuzun okuyarak meslek sahibi olma ihtimaline kesin gözüyle bakmayın, milyonlarca aile sizin gibi hayaller kuruyor. Daha sonra okuyoruz YGS'de az puan aldı canına kıydı, KPSS canına tak etti köprüden atladı.
    Tavsiyem devlet okuluna gönderip özele gönderilecek parayı da bir yandan biriktirmeniz.

Ha derseniz bizim amacımız para değil eğitim,kültür vesaire.
    Buda okula değil aileye ve çevreye bağlı bir durum. İyi bir devlet okulu bulun, paranız cebinizde kalsın.

• 0

Çocuğa 'ayrıcalıklı' olma duygusunu ve maddi anlamda özel olduğunu hissettirdiğiniz anda kötü gitme olasılığı artar.

Küçük yaşta üstün zeka teşhisi konulan çocukların tamamına yakını hayatta başarılı olamamıştır. Çünkü küçük yaşta özel hissettiler ve sonrasında çuvalladılar.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .