Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Dinozorların homoseksüellik sebebi ile yok olması

0

DINOZORLARIN YOK OLMASINA HOMOSEKSUELLIK NEDEN OLDU

Unlu bir paleontolog ve Kentucky'de bulunan Creation Museum'un kuratoru olan Anthony Othman, dinozorlarin 66 milyon yil once yok olmasinin asil nedeninin yaygin olarak inanildigi gibi asteroid carpmasi degil homoseksuellik olduguna inaniyor.
"Dunyaya carpan asteroidin bircok dinozoru oldurmedigini soylemiyorum, sadece bunun dinozorlarin yok olusunun asil nedeni olmadigini soyluyorum."
"Bu kaniya 25 yil once Galapagos adalarindaki homoseksuel iguanalarin davranislarini inceledigimde ulastim."
Dr. Othman'a gore gunumuz surungenlerindeki homoseksuel davranis dinozorlarin davranislarina benzerlik gosteriyor ve bu davranisin nedeni ozellikle yapay seleksiyon uygulandiginda tek bir ozel gen ile gosterilebiliyor.
"Homoseksuel davranis gosteren ve kendi cinsinden iguanalarin yaninda olmayi tercih eden iguanalardan meni ornekleri aldim ve ardindan birkac bireyden olusan kucuk bir gruptaki disileri dolledim."
"3-4 nesil sonra hem erkek hem de disi bireyler heteroseksuel davranis gostermemeye basladilar. Yapay olarak dollenmedikleri surece 5. nesilin otesine gecemezlerdi."
"Bolgede bulunan cok sayidaki velociraptor fosillerinin hepsinin erkek olmasi teorimi kanitliyor."
2014'de Oxford Universitesi'nde yapilan bir calisma amfibilerde, surungenlerde ve kuslarda homoseksuelligin yaygin oldugunu ortaya koydu. Memelilerin ise heteroseksuellige daha cok meyilli oldugu goruldu. Uzmanlar bunun memelilere uzun vadede avantaj saglamis evrimsel bir ozellik oldugunu dusunuyor.

Kaynak: http://worldnewsdailyreport.com/homosexuality-led-to-extinction-of-dinosaurs-claims-top-scientist/comment-page-5/#comment-544890

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .