Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Çiftlik bank güvenilir mi?

0

Çiftlik bank dolandırıcı mı?
Yoksa güvenilir mi?

Yorumlarınızı merak ediyorum.

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Size şöyle anlatayım :
    Benim bı evim var kiraya vericem ama boya badana lazım.
    Ali'den boya yapmasını istiyorum diyelim 500 lira, ama Ali'nin boya almaya parası yok. O da gidip Veli'ye diyor ki "bana 50tl ver ben sana yarın 100 vericem" kim kabul etmez?
    Olay bu siz mesela bir inek için 5400tl verip 12000tl alıyorsunuz. Ama 1 yılda. Sonra? İnek oyun sahibe kalıyor. İşte firma karı bu.
    Ayrıca biz doyumsuz bir ırk olduğumuz için o parayı hiç almıyoruz. Para geldikçe yeni inek alıyoruz sanal olarak.
    Adamlar da o para ile kendilerine yatırım yapıyor, taşınmaz ve üretim tesisi sahibi oluyor.
    Asla batmayacak inanılmaz zekice kurulmuş bir sistem.
    Webbde sözleşmeleri var, 1000tl üzeri para yatırma işlemine ıslak imzalı sözleşme gönderiyorlar bildiğim kadarıyla.
    Firmanın 200.000.000tl ÖDENMİŞ SERMAYESİ var. Bu önemli birşey.

• 0

Sevmediğim bazı kanallarda gizli reklamları çıkıyor. (Haberlerde vesaire)

Bu yüzden patlayacağını düşünüyorum. Açık açık söylemeyim fakat malum kesime yakın kişileri yaptığı işlere güvenmem. Hedef kitlede malum kitle. Eğitim düzeyi düşük insanlar tarafından izlenme oranı yüksek olan tv kanallarında reklam çıkmasından bunu çıkardım.

Bakalım neler olacak, merakla takip ediyorum.

• 0

Çiftlikbank'ın şuandaki bütün hayvan kampanyaları bitti.
    Kampanya yapmadan 5 ay ödemeleri sürdürebilirlerse (13 tl lik tavukların geri dönüş süresi 5 ay.) elindeki sattığı ürünlerle ödemeleri rahatlıkla yapabiliyor diyebiliriz.Buda bize çiftlikbank ile ilgili daha uzun süreler gideceğinin,bir ipucunu verecektir.
    Ancak her 10 günde bir kampanya yapılmaya devam ederse bilin ki bir musluk arızası var demektir ve bu arıza geçene kadar iyice emin olup hareket etmenizi tavsiye ederim.
    Bitcoin ise zaten malum 30 bin tl ye dayandı ve yılbaşına kadar da 35-40 bin olması bekleniyor.

• 0
    Kasım 2017 düzenlendi

Televizyonda haberleri çıktı mavi yumurta vesaire. Git gide büyüyor.

Bu arada şarküteri bayiliğide veriyorlar. iş kurmak isteyenler için bayilik alma masrafı 70.000 lira olarak duydum. Bayiliğin içinde dükkan tasarımı ve mallar dahilse uygun fiyat.
    Olur da iş iyice büyürse ilerde bayilik fiyatları dahada artabilir.

• 0

Çiftlikbank'da küçük yatırımcılar için yapılan kampanyada yüzde 90 eski yatırımcı biriken altınıyla, yüzde 10 ise küçük yatırımcının para girişi şeklinde olacak ve bu uzun vadede şirketi inanılmaz şekil de sıkıntıya sokacaktır.
    Benim tavsiyem 500-2000 tl lik hayvan arası kampanya olması gerektiği ama o zaman da kısa vadede para girişi bu kampanyaya göre daha az olur.
    Umarım bu kampanya anlık paraya ihtiyaç dan dolayı günü kurtarmak için yapılan bir kampanya değildir.
    Sistem artık kampanya sayesinde yürüyor ve büyüyor algısı olgunlaşmaya başladı.
    Daha bazı şeyleri dile getirmek için erken olduğunu düşünüyorum ancak bugünü görüp yarını yorumlamak da bütün yatırımcıların yapması gereken en önemli ilkedir.
    Bilgilerinize sunarım.

• 0

Paranızı Sttutgarda basın daha iyi 1 yıl beklemenize bile gerek kalmaz.

• 0

Benim bir arkadaşım var orada parası var rahat rahat istediği zaman çekiyor yatırıyor.

• 0

An itibari ile çiftlikbank şarkısı dilime takıldı.
    Düşünce güzel proje sahiplerini tebrik ederim.
    1000 liralık küçük bir yatırım yaptım.
    Çiftlikgeliri. com gibi sitelerle karıştırılmaması gerekiyor.
    Benzer sistemlerle dolandırıcılık çok oldu fakat bu sefer işin içinde gerçek çiftlik var.
    Çiftlik bankın dezavantajı benzer ve sahte sistemlerin yarattığı kötü imaj oluyor.

• 0

Bir kamu kurumunda tanıdığım, 100 kişilik gruptan 90 'nı,siteye (kimi kredi kimi evini satıp kimi birikimini)yaklaşık 20 milyon kadar para yatırdılar.Hepsi parasını alıyor ama yinede ben güvenemiyorum çünkü karşında somut kişiler yok.

• 0

Sirketlerini turkiyeye aldilar onceden kibristaydi, umraniyede kuruluyor. 200 milyon tl teminat suan bankada. Luleburgaz, bursa, mersin de ciftlikleri var. Arkasim girdi 2 3 ay oncr 10.000 tl ile suan aylik 1200 tl gelir elde ediyor. 5 6 aya para kendini amorti ediyor. Ben de girmeyi dusunuyorum.

• 0
    Ekim 2017 düzenlendi

1-2 gündür kafamı meşgul eden bir konu.
    Bu iş için avukata gidip bilgi alan arkadaşlarım var.
    Avukat görünürde herhangi bir usulsüzlüğün olmadığını ve güvenilir olduğunu söylemiş.
    Arkadaş yatırım yapmayı düşünüyor.
    Fakat ben yinede bu işin içinde bir iş var diye düşünüyorum.
    Bu arada bu iş için evini arabasını satıp kiraya çıkan insanlar var.

Pozitif yönleri:
    -Sistem mantıklı ve zekice görünüyor.
    -Rakam olarak tam olarak emin değilim fakat 12.5 illa 200.000.000 lira ödenmiş sermayesi teminat olarak duruyormuş. Herhangi bir iflas durumunda yatırımcıların ana paralarını buradan kurtarabilecekmiş.
    -Çiftlikleri ve şarküteri dükkanları var. Yani hayali bir çiftlik değil.Gidip görme ve inceleme imkanınız var.
    -Çarkın dönmesi için reklamlarını ciddi şekilde oyun sayesinde yapıyorlar. Doğrudan çiftlikten son kullanıcıya satış için uygun zeminleri var.
    -Kar oranı yüksek.
    -Parasını bugüne kadar düzenli çekip paralarını 2'ye 3'e katlamış çok sayıda yatırımcı var.
    -Reklam kampanyaları ve organizasyonları güven veriyor.
    -5000 lira üzeri yatırımlarda ıslak imzalı sözleşmeniz oluyor.

Negatif yönleri:
    -1'e3 vermeyi vaat ediyor. 4 ayda ana parayı kurtarıyorsunuz.
    Yani bu sistem insanlardan 4 ay kredi çekiyor ve 3 katı olarak ödüyor.
    Bol keseden veriyorlar yani. Bu adamlar sürekli fena şekilde borçlanıyorlar yani yaptıkları yatırımlar bu farkı kurtarır mı emin değilim.
    -Mudurnu gibi işin erbabı olan sektör öncüleri zamanında batmıştı.
    Bu kişiler pek tecrübeli kişilere benzemiyor, bu işin altından kalkarlar mı şüphelerim var.
    Yatırımları büyütmek için zamanları fazla yok. çünkü aldıkları her yatırım 1 yıl sonra 2-3 katı olarak çıkış yapacak.
    -Batarlarsa dağıtmak için 200 trilyon teminatları var. Fakat buraya yatırılan toplam yatırım atıyorum 1 milyar dolar olursa ne olur? 200 trilyon hangi yatırımcıyı ne kadar kurtarır? (Toplam yatırımı şeffaf bir şekilde görebiliyoruz mu bilmiyorum)
    -Şuana kadar para vermesi bundan sonra para vereceği anlamına gelmiyor.
    Bu adamların niyeti dolandırıcılık olmasa bile sonradan iş dolandırıcılığa kayabilir.
    -Oyun kuralları arasında hesabınızın istedikleri zaman kapatabilecekleri yazıyor.

Şahsi görüşüm: Yatırım için param yok ama olsada buraya koymam. Şuanda çiftlikbank çok konuşuluyor ciddi yüklenme olacak. Adamlar için uygun kaçma zamanları geliyor gibi.
    Ciddi kanıtım yok fakat sadece 6.his diyeyim.

Tavsiyem: ana parasını kurtaranlar kazandıkları para ile sistemi oynamaya devam edebilir. Ama kazanıyorum nasılsa diye anaparayı da tutmaya devam etmeyin derim.
    Önce kendinizi sağlama alın yani olurda bir aksilik olursa en azından zarar etmedim dersiniz.

Yüksek miktarda yatırım yapmayı düşünenler gidip çiftlikleri gezsinler nereye yatırım yaptıklarını görsünler.
    Uzmanlara danışsınlar, avukata gidin tek tek maddeleri okutun. Sahipleri için maddeler arasında bir kaçış deliği var mı? Detaylıca inceleyin.

Çok yüklü yatırım yapacak olanlara tavsiyemde gidin çiftliğin yanına bir çadır atın yada çiftlikte gönüllü çalışın. olayları yakından takip edin. İşlerin düzenli gittiğini gözünüzle görürseniz yatırımlarını arttırır olumsuz bir şeyler sezerseniz yatırımlarınızı ona göre ayarlarsınız.

• 0

Türk insanının hiperaktif yapısından faydalanmak istiyorlar gibi düşünüyorum ben.
    Çekirdekten yetişip işin erbabı olmak yerine kısa yoldan çuvalla para kazanmaya çalışan insanlara hitap ediyor.
    Az hayvanla işi öğrenerek piyasada kendine yer etmek ve yaptığın işte kendini geliştirmek varken, başka bir büyük ortağa bağlanmak bana çok mantıksız geliyor.
    Odatv haber yapmış, muhtemelen doğrudur.
    Bir çiftçi ve aynı zamanda hayvancılıktan geçim kazanan biri olarak size şunu söyleyim, hayvan seçerken iyisini almayı kazıklanmadan öğrenemezsiniz, hayvancılık sağlıklı bir şekilde kesime getirme sürecini hayvanı hastalıktan kurutmadan da öğrenemezsiniz, iyi pazar edinme işini de kazıklanmadan başaramazsınız...
    Bu işlerin bok püsür yanlarını öğrenmedem bu işten çok para kazanmayı düşünmeyin.

• 0

200 trilyon odenmis sermayenin katilimci sayisi ve odenen girdi parasi karsisinda bir onemi yok.. yani 5 milyon katimlici diyelim ki 2.700 trilyon yatirdi..200 trilyon kac kisiyi kurtarir sizce? bence belli bir katilimci sayisina ulastiklarinda ve elbbette ki kar a, neden iflas etmesinler ki? Bir devlet garantisi yok.. Uyelik mantigini bir urunle (hayvancilik gibi) kamufule etmisler.. iflas edene kadar kazanan kazanir ama elbet magdurlari olacaktir..sistemde olan arkadaslara tavsiyen mevcutu arttirmayip kucuk karlariyla mutlu olmalari.

Bu arada basında haber olmuş; akit yeni şafak ve posta gazetesinde haberleri var ve övülüyor.

• 0

Çiftlik bank 1 senede yatırdığının 2.5 katını vermeyi teahhüt ediyor.Bu çiftçilikte ve şarküteri işinde madem o kadar para var kendisi çiftliklerini teminat gösterip bankadan 100 milyon lira kredi çeksin senelik faizide %15-20 öder maksimum.Niye kullanıcıya %250 faiz ile geri ödüyor.Umarım sorduğum soruya cevap verilebilir.
    Şimdiden teşekkürler.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .