Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

İngilizcemi nasıl geliştirebilirim?

0
Mart 2017 düzenlendi
Merhaba arkadaşlar ingilizcemi ilerletmek, geliştirmek istiyorum. sizlerden ingilizce öğrenmek için pratik tüyolar almak istiyorum, var mı önerileriniz?
Etiketlendi:

Yorumlar

• 0
    1)kelime öğrenilecek

2)yabancı diziler türkçe altyazıyla izlenip, kelimeler nasıl telaffuz edilir vs. öğrenilecek

3)okuma geliştirilecek

4)Konuşma geliştirilecek( İstanbul'da cafe var sadece ingilizce konuşulan)
  • 0
    En düşük seviyeden başlayarak ingilizce kitap okumanız gerek zorlandığınız yere kadar kitabın zorluk seviyesini arttırın. İnanın hiçbir dilbilgisi kuralı ingilizce öğrenmenize yaramıyor. Bunu dil okuyan bir öğrenci olarak söylüyorum.
  • 0
    Youtube'da Etkili Pratik İngilizce diye bir kanal var, oraya abone olun ve tüm dersleri düzenli olarak takip edin. Oradaki çocuk çok akıcı ve güzel anlatıyor, tavsiye ederim. Dilin incelikleri, püf noktaları, deyim öğrenme, cümle yapısını kavrama konusunda epey yol kat edersiniz.
  • 0
    Sana en ama en etkili, sağlam yolu anlatıyorum. Önce bir İngilizce kitabı al ve onun alıştırmalarını yap, Youtube'daki dersler izle, daha sonra oyun oyna ve VOA (Voice of America) derslerindeki konuşmayı dinle, yazıyı oku ve sonrasında cümleyi sen tekrar et. Bu son dediğimi her gün bir saat yap.
  • 0
    Youtube'dan ilgi alanınıza göre videolar seçin. Konuşması anlaşılabilir, seçilebilir ve net olursa daha iyi olur. Mesela belgesel kanalları, ya da "X hakkında bilmediğiniz 10 şey" tarzı videolar. Bunları tekrar tekrar dinleyerek resmî İngilizce konusunda bir kulak dolgunluğu elde edebilirsiniz. Tabii bu yöntemin işe yaraması için konuşulanların çoğunu anlamanız lazım. Bu yüzden bilmediğiniz sözcük ve deyimleri alt yazılarından çevire çevire ilerleyebilirsiniz. Bazılarının hazır Türkçeye çevirilmiş alt yazıları oluyor. Bunları bulabilirseniz daha iyi olabilir sizin için. Sadece bir tavsiye. Dinleme, anlama ve tekrar, akıcılık kazanma konusunda çok önemli.
  • 0
    İlk önce ingilizce de ki alfabe okunuşlarını öğren, 1 gününü almaz öğrenmesi. Sonra kelime ezberle, günlük hayatta kullandığın her şeyin ingilizce karşılığını bil, hobilerinle, merak ettiğin her şeyle ilgili v.s kelimeleri öğren. İlk başta sana çok yararsız ve anlamsız gelecek kelime ezberlemek ama kelime dağarcığın arttıkça ingilizce cümleler içinden az veya çok; karşı tarafın tam olarak ne dediğini anlamasan da ne dediğine dair çıkarımlar yapabileceksin ve basit cümleler kurup yine basit cevaplar verebileceksin. En son "Tense" leri öğren, zamanları. Tensler de yani zamanlarda sana cümleleri tam olarak anlamana yardım edecek, karşı tarafın kurduğu cümleye tam karşılıkla cevap vermeni sağlayacak. Ayrıca komplike yani karışık gibi görünen cümleleri kurmanı veya anlamanı sağlayacak. Tensleri öğrenirken de "Simple Present Tense" den başla devam ettir, simdi ki zaman geçmiş-gelecek zaman. Bu kadar. Bu yöntemle ingilizce öğrenme hızın tamamen sana kalmış, ciddi ciddi kendini kaptırırsan 1 ayda 1.5 ayda bile büyük yol alabilirsin.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .