Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

hayvan davranışları üzerine kitaplar

0
Ekim 2017 düzenlendi

Konuyla ilgili Türkiye'de erişebileceğiniz Türkçe ve İngilizce eserleri basitten karmaşığa doğru sıaraladım:
1-) Hayvan Davranışları ve Refahı - Prof.Dr. Vedat Sağmangil, Prof.Dr. Necmettin Ünal - Anadolu Üniversitesi Yayınları (Ders Kitabı)
2-) Hayvan Davranışları - Prof. Dr. Fahrünisa Cengiz - Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yayını (Not: Biz bu kitabı okuduk.)
3-) Etholoji (Hayvan Davranışları) - Duygu Çakıroğlu, Meral Yücel - Medipress
4-) Hayvan Davranışları: Temel Ögeler - Prof.Dr. Ayla Öber - Nobel Yayıncılık
Buraya kadarkiler temel lisans ders materyalleri. Ancak çok daha ileri seviyeli kitaplar var. Reklam olmasın ama www.pandora.com.tr adresinde, arama bölümüne "animal behavior" yazıp aratınca, karşınıza geniş bir seçki geliyor. İnanın hepsi harika kitaplar ama sadece bir tanesini yazacağım, zira ben onu satın aldım, inceledim ve çok beğendim. Ayrıca, dünya genelinde de kabul gören bir kitaptır
5-) Animal Behavior 10e: An Evolutionary Approach - John Alcock - Sinauer Press.
Adından da anlaşılacağı gibi hayvan davranışlarını, sistematik ve evrimsel süreç ışığında, tamamen evrim mekanizmaları ile inceleyip, açıklayan son derece müstesna bir kitaptır. Dili ağırdır, konular çok iyi işlenmiş olsa da, lisansüstü seviyesindedir. Elbette diğer seçenekleri de mutlaka inceleyin. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .