Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

insan kendini neden jiletler

0

Az once girdigim kucuk bir polemik uzerine,
Kollarinda jilet izleri olan insanlara bakis aciniz nedir? Samimi olun, icinizden ne geciyor boyle birini gordugunuzde? Kim bilir neler yasadi mi yoksa kesinlikle tehlikeli birisidir uzak durmali mi?

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

İçsel acıları dışsal bir acı haline getiriyorlar. Soyutu somuta bağlama olayı. Ben baktığımda üzülüyorum. Kendini jiletleyen kişiler genelde bundan pişmanlık duyuyor. Sebebi ne diye sorduğumuzda cahillik diye geçiştiriyor. Ve ne yazık ki estetik cerrahi bu izleri kapatamıyor. Kendini kesen bir başkasına zarar vermez. Ama kendine verdiği zararın ise bir ömür izlerini taşır.

• 0

"İlgi çekmeye çalışıyor" diyorum içimden. Aynı kişiler başına gelmemiş olayları da gelmiş gibi anlatır. Genelleme yapılabilecek kadar fazla bu olay.

• 0

Kendini yaşam içerisinde ne yana koyacağıni bilmeyen ve genellikle de yaşadığı problemler karşısında çözüm üretemeyip biraz arabesk ( müzik değil kafa çalışma tarzından bahsediyorum ) dünya yaşayan insanlarda sıkça var ...Önyargı taşımamak elde olmuyor elbette en azından fiziksel görüntü açısından ve genellikle de o görünümü taşıyan kişi de çok sağlıklı olmuyor.

• 0

Kendine zarar vererek rahatlayacak psikolojideki insanın çevresine zarar verme potansiyeli mevcuttur. Yaralar eski ise ergen bunalımını ağır atlatmış derim taze ise sağlıklı düşünce yapısı henüz oturmamış ya da buhranlarını aşması için psikolojik destek almalı derim.

Her insan sorunlarını tek başına halledemeyebilir, psikolojik destek almak zayıflık ya da akıl yetmezliği belirtisi değildir. Farkındalıkla sorunların üzerine gitmek daha çok olgunluktur.

• 0

Kendine acı verdiğine göre 0-2 yaş aralığında "oral" dönemde anne sütünü yeterince alamamış olma ihtimali büyük. Bu da onu mazoşistliğe itmiş olabilir. Bu tip bireyler işler aksadığında kendine zarar verirler. Şahsen ben böyle biriyle arkadaş olmam.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .