Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Charles Manson'a sempati duymak

0

Yakınlarda Charles Manson adlı bir psikopat yaşamını yitirdi. Adını ilk defa duyduğum biriydi ve hakkında kiçik çaplı bir araştırma yaptım. Adam bildiğin kaçıkmış.
Merak ettiğim nasıl oluyor da toplumda bazı kişiler (umursanacak kadar çok) bu tip psikopatlara sempati duya biliyor ?

Yorumlar

• 0

herkesin karanlık yanları var; hükmetmeye, acı verebileceğini bilmeye, buna muktedir olduğunu ispata yönelik ilkel ve şiddete eğilimli yanlar. ancak büyütülüş tarzı, toplum, din gibi hayali oluşumlar ve ahlak, süperego olarak bizi bastırıyor. kimi insanlar bu arkaik yanlarımızın merakıyla ve kendi yapmadığını/yapamadığını yapan insanların bu mental bozukluklarında kendinden birşeyler buluyor. sürüdeki en güçlü kurda hem korku hem saygı besleyen diğer kurtlar gibi.

merak duygusu, duygumuz hastalıklı şeylere ilgi duyuyor bu yüzden. anlam arayışında kişiliğini doğru tahlil edememiş, kiişilik yapılanmasını, ego-id-süperego dengelerini kuramamış insanlarda bu ilgi hayranlığa ve rol model almaya, sempatiye kadar varabiliyor. zihinsel bir tatmin.

• 0
    Kasım 2017 düzenlendi

Bir çok kadın bu adama hastaydı sebebi ise güç imajı… düşün ki testere filmi izlenme rekorları kırıyor, sebep ise kabul edilsin ya da edilmesin hoşlarına gidiyor… Biz politik, toplumsal, kapital vs çıkarlar doğrultusunda evcilleştiriliyoruz, yoksa sende hayvansın o keyif çatan zengin de hayvan, o da osuruyor hatta sıçıyor. ama sen onun malına göz dikemezsin, günah, yasak, ahlaksızlık, yabanilik, dinsizlik, hainlik peki ya doğaya soralım cevabı o versin seni çıkarları doğrultusunda evcilleştirenler değil… Bu yukarı da saydığım ahlaken iğrenç suçlar çünkü insana yani ucu bize dokunuyor, peki hayvanlara yapılan gerçekten korkunç katliamlara ne demeli? Sadece açlıktan da değil tavuk göğsü de yemeyiver lan yavşak derler adama… ama çare yine basit, din, kapitalizm, ya da doğamızda et yemek var argümanlato valla doğamızda senin de kafana taşla vurup eşini evini elinden almakta var, yok orasını bastıralım biz medeniyiz… savaş zamanları ihtiyaç doğduğunda öldürmek kahramanlık olur… veya bir yerde bomba patlar yüzlerce kişi ölür ama senin ideolojine ters kişilerse eğer sevinçten halay çekilir en naif hamımefendi ve beyefemdiler bile yukarıda katile adeta rahmet okutacak seviye de iğrençleşir, tabi bizzat kendi de o bombayı patlatmayınca vicdani sorumluluk onu rahatsız da etmez veya tavuğu kendi kesemez asla……… Burada yukarıda ki katilin neden pek çok kişi tarafından sempatiyle karşılandığını sanırım anlıyorsundur, çünkü o gerçek kötü mü evet, iğrenç mi evet, kaç kişiyi öldürmüş 5-10 peki takım elbiseli gravatlı hayırsever yüzlercesinin ölümünden, onbinlercesinin hayatının cehennem gibi geçmesinden sorumlu, sakat kalan cabası vs…… ama onlar bile ikiyüzlüce mansona bakıp tiksinecekler ıyyu diyecekler…… Kötüler lazım azizim böylece onlara bakıp işte kötü adam diyebilecek ve kendimizi iyi insan olarak nitelendirebikecek ve rahatlatacağız… Yani yukarıda ki o iğrenç katil nice iğrençliğin içinde bir gerçek, saf kötülük saklı değil itiraf ediyor…

Bana üstten bakarsanız aşağılık bir katil, aşağıdan bakarsanız Tanrı, yüz yüze bakarsanız kendinizi {karanlık yönlerinizi}görürsünüz… hadi şimdi pilav üstü döner eşliğinde, yanında kola ve en kanlı filmleri izleyip ıyyyy korkunç diyelim…dilenciye 1 tl verip vicdanı rahatlatıp, işçilerimizi kazıklayıp bu milletin amına koyalım…

Beni yok edemezsiniz ben bitmem her zaman olacağım çünkü ben sizim, ben ideolojiyim, beden değilim, beni siz var ettiniz… {bu cümle hitleri anlatan bir filmde geçiyordu)

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .