Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kedileri ensesinden tutmak

0

Kedileri ensesinden tutmak zararlı mı?
Kediye acı verir mi?

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Doğruluğu yok. Hangi memeli hayvanın sinirleri ense derisinde toplanmış ki kedinin toplansın? Kedinin derisi hücre yapısı sebebi ile sünektir. Herhangi bir yerinden derisinden kaldırdığınızda derisinden acı çekmez. Ancak ağırlık merkezi kaldırdığınız konumun iz düşümünde kalmazsa eklemlerinde normal olmayan gerilmeler olunca rahatsız olduğundan bağırabilir. Ama ense bu bölgelerden olmadığı gibi, yavruyken taşınma iç güdüsünden ensesinden kaldırdığınızda her kedi iş güdüsel olarak ellerini, ayaklarını toplayarak cenin pozisyonuna geçer.
    Bu bir içgüdüsel refleks o kadar. Felç falan değil o hareket.
    Hayatında hiç bir kedi görmemiş bir kedinin tuvaletten sonra kumunu kapatması, tüylerini yalaması gibi bir içgüdüsel durum o kadar.
    Bu işin bilimsel kısmı.
    Tecrübeye binaen de saymakla bitmeyecek kadar kedi büyüttüğüm için sözüme itibar edebilirsiniz.

• 0

Bir seferinde arkadaşım kediyi o şekilde tutup bıraktıktan sonra(kendisi de çok pişman oldu, ilk defa yaptığı bir şey de değildi) hayvan can çekişir gibi üç saniye kadar yerde kıvrandı sonra düzeldi. Daha sonra kollarından kavramak daha mantıklı gelmeye başladı bana da. Özellikle büyük kediler için uygulanmaması gerek diye düşünüyorum çünkü en kötü deriyi çektirip boğazına baskı yapmış oluyorsunuz.

Veterinere sordum ve şöyle cevap verdi: ''Yavru kedi enseden tutulur ancak belli agirliga ulasan kedi tutulmaz.''

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .