Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Deep Web (Darknet) nedir?

0
Mart 2017 düzenlendi

Deep Web (Darknet) nedir?

Deep Web sinema dünyasının The Godfather'ı, İstanbul'un Tarlabaşı, İzmir'in Tenekeli mahallesi, Amerika'nın zenci mahallesidir. Bitcoin olarak adlandırılan kendi para birimi vardır. Doğru linklerle kiralık katilden tutun, silah, uyuşturucu vesaire her istediğinize ulaşmanızı sağlayan İnternet'in kötü çocuğudur.

Deep web var evet, bitcoin in geçerli olduğu İnternet'in yeraltı dünyasıdır. ''İnternet'in %90 nı deep wep oluşturuyor biz sadece İnternet'in %10 nu kullanabiliyoruz'' sözü bir yalandır ve abartıdır. Google ve çeşitli tarayıcıların görmediği, görmek istemediği bazı sitelerin barındığı bulunduğu bir alandır ve gerçek kullandığımız İnternet kadar geniş bir alan değildir. İnternet'in %90'ını oluşturmuyor. Ancak gerçekten büyük bir içerikten söz edebiliriz. Deep web popüler kültürün hurafeleri ile saçma yansıtılıyor.

Protokoller farklı olduğu için arama motorları indexleyemiyor. Normal kabul görmüş standartlarla iletişim olmadığı için normal tarayıcılarla girilemiyor bu özel sitelere. Lakin ben bilgisayarımı açarım, yayın yaparım şifrelerim vesaire. Ne tarayıcıdan girebilirsin ne google indexler. Ancak programı ve ismiyle girilebilir. Tor ağı yaygın olanı. Her giren kişi ipler üzerinde farklı şeyler cereyan ettiği için yavaş gizlilik hat safa oluyor. Bu sebeple çocuk tecavüzleri, seri katiller, vahşet dolu şeyler yayınlanabiliyor. Deep web sitelerinde kiralık katiller insan derisinden kemerler akla hayale gelmeyecek her türlü pislik bulunmakta fakat bunların bir çoğu sanıldığı gibi gerçek değildir. O siteler var ama çoğu honeypot, yani suçlu gelsin diye açık gelince de üzerine çöküp suçlular yakalanıyor. Bu kadar büyük bir suç mahallinde elbette devletler ajanlar servislerde anormal bir yoğunlukta varlar tabi ki.

Deep Webe Nasıl Girilir?

Tor browser indirin. http://hss3uro2hsxfogfq.onion/adresine girin. Kendileri karanlık tarafın google'ı sayılır.
Veya onion linkinin sonunda .to ekleyin. (örneğin: http://hss3uro2hsxfogfq.onion.to) hiddenwikiden belli başlı siteleri görebilirsiniz. Fakat emin olun ki çoğu sitenin varlığından dahi haberiniz olmayacaktır.

Deep Web'in katmaları var mı?

DeepWeb var katman matman yoktur, hikayedir. Http veya benzer protokollerin farklı protokoller vasıtasıyla site veya dosya yayınlanmasına deepweb diyoruz. Şuan ben bilgisayarımı istediğim porttan istediğim şekilde yayınlarsam tarayıcıdan bana ulaşamayacağın için bu deepweb olmuş oluyor. Her kişi farklı şeyler yayınlayabilir. Gayri resmi olan yayınlar arasında standartlaşan yani geleneksel bir şey çıkartalım diyen sistem var o da tor ağı.

Deep Webte devlet sırları mı var?

Devlet sırları, uzaylılarla ilgili çalışmalar, Nicola Tesla'nın gizli projeleri gibi efsaneler gerçek değildir.

Deep Webe girmek suç mu?

Bildiğim kadarı ile değildir fakat illegal kategorilere girmeniz ki istemeniz bile yanlışlıkla girmeniz muhtemel, suç teşkil edebilir. Bilgisayarınıza virüs girme yada hacklenme ihtimaliniz yüksektir.

Deep Webte Av Olmayın (Uyarı)

Google yandex gibi İnternet arama motorları web sitelerini belirli kriterleri karşılıyorsa arama sayfalarına dahil ediyor. Mesele herhangi bir arama motoruna normal insanlar tarafından kabul görmeyen bir şey ararsanız bulamazsınız. Deep web denilen uygulamada arama parametresi yoktur.
Bu nedenle neyi ararsanız bulabilirsiniz ancak bu bilgiler dağınık vaziyettedir. Bir düzeni yada arama kriteri yoktur rastgele yerlerde rastgele şekillerde bulunur..

Bunun bir kaç yöntemi vardır... En bilindik yöntem tor ile bağlanıp aramaktır.. Ancak bunun dışında bir yöntem daha vardır ki en heyecanlısı budur.

Bunun adi avlanmadır...

Ara terminalden servere veri göndermek için uydu kullanılır avlanan ise uydudaki online düşen rastgele verileri belirli filtreler yardımı ile yakalar sonrada arasında isine yarayanları ayıklar....

Örnek olarak .jpg. Filtre ile uydu dosyalarını yakalar binlerce jpg uzantılı dosyayı bilgisayarına indirir sonra tek tek bakar... Bu jpg uzantılı dosyalar arasında sizin facebook profiline göndereceğiniz bir fotoğrafta olabilir... Bir erkeğin sevgilisine gönderdiği penis fotoğrafı olabilir. Bir kadının çıplak fotosu olabileceği gibi emniyet birimlerinden birinin pol-nete yüklemek istediği bir olayın fotosu olabileceği gibi CIA'nın orta doğudaki bir örgüt liderinin servere yüklenmeye çalışılan bir fotosu olabilir..

Ayni Şey pdf. Ve doc uzantılı dosyalar içinde geçerli... Tabi bu her şey olması gereken şartlarda geçerli ancak kötü niyetli kişilerin fotoğraf içine yüklediği bir virüs açılırsa ava giderken avlanmak oluyor.

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .