Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Metal alerjisi nedir, neden olur ?

0
Mart 2017 düzenlendi

Metal alerjisi nedir, neden olur ?

Metal alerjisi nedir?

Metal yaşlanmasıyla ilgilidir. Bütün metaller yaşlanırken gözle görünmeyen zerrecikler saçıyor. Bu zerrecikler atopik (alerjik) bir bünyeye sahipseniz alerji oluşturuyor. Yaşlanmayan 2 metal altın ve platin. (Nikelde bu daha hızlı)Genelde nikele karşı olur. Teriniz tuzlu ise daha çok görülür! Gerçek çelik değilde nikelajlı bir takıda 1-2 günde alerji başlar.Metal alerjisi teşhisi konulabilmesi için nikel testi yapılması gerekmektedir.

Bariz bölgelerde daha çok olur. Örneğin Kemerden dolayı göbekte, takılardan dolayı kulakta, tuttuğunuz kalemin metal aksamından dolayı baş parmağınızın yanında. Cebinize koyduğunuz anahtarlıktan dolayı bacağınızda gibi. Metale teması keserseniz kendiliğinden geçer. Kemer ise en çok etki edendir , atletten bile geçebiliyor.

Altın ve platin dışındakilerin hepsi yapar. Alerjiler son on yılda inanılmaz arttı. Alerji vücudun verdiği bir tepkidir. Temel neden bünyemizin doğal olmayan dünyaya artık adapte olamaması.

Metal alerjisi nasıl tedavi edilir?

Kemeri tamamen çıkarın. Kot giyiyorsanız düğmenin arka kısmındaki metali pamuk vesaire ile kapatın. 2-3 günde geçer. Tablet daha etkili. İkisini beraber de kullanabilirsiniz. Çok rahatsız ediyorsa acilde iğne yaptırabilirsiniz.

Metal alerjisinin kalıcı bir tedavisi yok mu ?

Alerji ile ilgili tedavi yöntemleri genel olarak geçerli ve başarılı değil. %100 tamamen kurtulmak şuan için imkansız görünüyor fakat verdiğim tavsiyelere ve doktorunuz vereceği krem ve tabletleri kullanarak rahat edebilirsiniz.

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .