Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kuru ve Çatlak Dudaklar İçin Çözümler

0
Mart 2017 düzenlendi

Kuru ve Çatlak Dudaklar İçin Çözümler

Dudaklarınız kuru ve çatlak mı? Ruj sürünce pütür pütür mü oluyor ? İşte size bu sorunuz için bir kaç basit tavsiye.

1.)Peeling yapın. Birer çay kaşığı vazelin zeytinyağı birer yemek kaşığı toz şeker ve balı karıştırdıktan sonra dudaklarınızı bu karışımla nazikçe ovun. 10 dakika durduktan sonra sonra yıkayın ve sonra da nemlendirici sürün.

2.) Şeker ve limonla peeling yapın. Bir kabın içerisinde şeker ve limonun suyunu iyice karıştırın ve dudaklarınıza sürün 5 dakika sonra yıkayıp tekrar ikinci kez sürün ve bir 5 dakika daha bekletin. Duruladıktan sonra ise nemlendirici sürmeyi ihmal etemeyin.

3.)Göğüs çatlak kremi alın ve dudakların kuruyup çatlayınca ruj sürer gibi sürün bir saati bulmadan dudakların kendine geldiğini göreceksiniz.

4.)Çatlak Dudaklar için salatalık kürünü deneyin. Salatalığı dilimleyip, kesmiş olduğunu dilimi dudaklarınızın üzerinde masaj yapar gibi gezdirin.

5.)Hindistan cevizi yağını günde 2 kez dudaklarınıza uygulayın, dudak çatlaması için mucize niteliğindedir.

6.)Bal sürün. En basit ve pratik yöntem ise bal sürmektir. Dudaklarınıza bal sürdükten sonra 10 dakika boyunca fazla kıpırdatmadan bekleyin ve ardından durulayın. Duruladıktan sonra ise nemlendirici sürmeyi unutmayın.

7.)Diğer bir pratik yöntem ise Zeytin yağı sürmektir. Zeytin yağını dudaklarınıza nemlendirici gibi sürmekte çok etkilidir.

Dudaklar neden çatlar ve kurur ?

Kuru hava, susuz kalma, dudakları ısırmak yada yalamak rüzgarda ve soğukta kalmak B vitamini eksikliği gibi sebeplerden ötürü dudaklarda çatlama ve kuruluk görülebilir.

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .