Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Yanıkta iz kalmaması için ne yapılmalı

0
Mart 2017 düzenlendi

Yanık izi nasıl geçer ?

Eliniz yada yüzünüz yandı ve geçtikten sonra eğer yanık izinin kalmasını istemiyorsanız işte size pratik bir kaç çözüm.

1.)Kantaron yağı kullanın yeni deri çıkararak yanık izinden kurtulmanızı sağlar. Fakat hakiki kantaron yağı bulmanız gerekiyor piyasada satılanların çoğu hakiki yağ değildir.

2.) İkinci yöntemimiz ise ''Ayva çiçeği jeli,'' yanık bölgeye ayva çiçeği jeli sürünüz.

3.)Tavuk yağını tavada eritin soğuduğunda merhem gibi oluyor, eliniz kurudukça bu doğal merhemi sürekli sürebilirsiniz.

4.)Patatesi ikiye bölün ve yarısını yanığın üzerinde bekletin eğer acınız varsa azaltır ve iz kalmasının önüne geçer.

5.)Ozan yağı kullanın. Orjinal bulabilirseniz ozon yağı kullanın ağda Yanıkları için bile süper bir ilaçtır.

6.)Yanık bölgenize günde 3 sefer ''Domuz yağı'' sürün.

7.)Kuyruk yağını eritin, kuyruk yağını erittikten sonra biraz ılık olsun bir beyaz kumaşı batırın ve yanık olan yere koyup güzelce bağlayın. Bir gün boyunca bağlı olarak bekletin.

8.)Kavrulmamış tahin yada yumurta akı sürün. (Yumurta akı yanık ilk olduğu anlarda sürülmesi gerekir.)

9.) Aktarda balmumu bulunur mutlaka hakiki zeytinyağı ile krem haline getirin ve günde 3 defa sürün.

10.)Elma rendesi sürün, elmayı rendeleyin ve buzdolabı poşeti içerisine koyup yanan elinizi içerisine sokun ve poşeti bağlayın. Gün içerisinde sürekli olmasa da uyurken sürekli bu şekilde bağlayıp yatabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde ise 3 defa pamuk ile elma suyu sürülebilir.

11.) Silverdin yara ve yanık merhemi kullanın.

12.)Yanıklara iyi geldiği söylenen diğer doğal yöntemler ise kısaca şunlardır ; Kaz yağı, susam yağı, Yumurta sarısının yağı...

NOT: Kesinlikle diş macunu sürmeyiniz.

Bir üyemizin tavsiyesi ;'' Gerçekten ciddi tavsiyemdir. Elime yağ sıçradı parça parça Aloe Vera acil yardım seti kullandım. Direk bitkiyi sürmeyin , işlenmemiş Aloe Vera zarar verebilir. Alkolsüz parabensiz tamamen bitkisel olan bir markanın kini kullandım . Çok iyi geldi, aile hekimine gittim o bile ne kullandın, iyi geçirmişsin dedi.

Etiketlendi:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .