Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Kitap Okumanın Faydaları Nelerdir?

0
Mart 2017 düzenlendi

Kitap okumanın faydaları nelerdir?
Okumak istiyorum ama dokuz,on sayfa sonra sıkılıyorum bu durumu nasıl yenerim?

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0
    Ocak 2017 düzenlendi

Kitap Okumanın Faydası
    Kitap okumanın en büyük faydası bilgidir. Dünya üzerinde yaşayan insanların yaşam tarzlarından, karakterlerine kadar her şeyi öğrenmek bize çok şey katacaktır. Kitaplar sayesinde sözcük kapasitemiz artar, yaşama dair bilgi ve kültür kazanırız. Kitap okurken, düşünmeye vaktiniz vardır. Düşünerek bilgiyi özümsersiniz ve tekrar bilgiye geri dönebilirsiniz. Kitap okumak ile matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi derslerde çocuklar çok daha başarılı olmaktadır. Bunun sebebi, kapsamlı düşünce yeteneğinin kazanılmasıdır. Yani kitap okuyarak, düşünme yeteneğinizi, yorum yapma gücünü kazanırsınız. Ayrıca, hızlı okuma ve hızlı anlam yeteneği hızla gelişir.
    Kitap Okurken Sıkılmak
    Sevdiğin ve merak ettiğin bir şey hakkında başlamalısın çok okuyacağım diye zorlama. 10 sayfa da olsa oku. Zamanla çoğalır o. Ayrıca kitabın türene göre değişir sayfa çokluğu. Bilim kitabi ise 10 sayfa az bir sayfa değil. Roman okuyorsan az. Hızlı okuma yapmalısın romanlarda. Kendini şunu okumalıyım şu kadar okumalıyım diye şartlandırma. Çok merak ettiğin bir şeyle başla. Ya da her ne okuyorsan bir hikaye varsa başta sıkıcıdır ortalara doğru merakın artar zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın.

• 0

Çok faydası var. mesela kitap okurken bazen okumayı bırakıp düşünmeye başlarsın. hayal kurarsın, kafanda bir film oynatırsın. hiç duymadığın kelimeleri bir cümle içinde kullanıldığını görünce bazen araştırmaya bile ihtiyacın olmaz çünkü cümleye göre anlam çıkartırsın. hiçbir fikrin yoksa zaten altında dipnot kısmında yazar. daha say say bitmez okumanın faydaları. oku çok oku. yani yük olarak görmezsen sıkılmazsın eminim.

• 0

Daha akıcı ve mantıklı konuşmayı sağlıyor. (şahsen bir kaç hafta kitap okumasam konuşurken tutarsızlık başlıyor.)

• 0

Kitap okuyan insanları örnek al idolün olsun. Mesela Mustafa Kemal ATATÜRK.
    Yaklaşık 4.000 fazla kitap okumuştur ve çoğunu savaşlarda çadırda okumuştur. Bir araştır istersen.

Somut bir fayda görmek istersen: diksiyonun, konuşma yeteneğin ve ikna gücün artar. Bu yetenekte kullanmasını bilene (bir çok liderde görebileceğin gibi) kitleleri kendine çekmeye yarayan büyük bir avantajdır.

• 0

Hızlı düşünebilmek ,hızlı okuyup anlayabilmek ,düzgün bir diksiyon ,düzgün Türkçe kullanabilmek.
    Hızlı konuşma konusunda kitaplar mi yoksa Karadenizli olmak mi etkili onu henüz Çözemedim.
    Bilgimi, hayal gücümü arttırdı.
    Depresyona da çok iyi geliyor dert düşünmek yerine kafanı kitapla meşgul ediyorsun. Farklı açılardan bakmayı öğreniyorsun.
    Benim için her şeyden önce kitap mutluluk ve huzurun tanımı oldu. Dış dünyanın saçmalıklarından uzaklaşmamı ve asıl huzuru anlattı. Kitap okumanın bir eksiği yoktur bence artıları da sayılamayacak kadar çoktur.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .