Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Köpekler neden hurdacılara havlar?

0
Mart 2017 düzenlendi

Arkadaşlar bugün dışarıda gezerken bana garip gelen bir olaydan bahsetmek isterim. Yolda giderken bir köpek gördüm gayet evcil insan seven bir kaç dakika sonra yoldan hurdacı geçmeye başladı. Köpek bunu gördüğü gibi havlamaya başladı ve adam sokağı terk edene kadar peşini bırakmadı.
Sorum şu, buna benzer bir kaç olaya daha tanık olmuştum. Bu köpekler neden etraftaki insanlara havlamazken bu tarz (Hurdacı,çingene vesaire..) insanlara havlayıp kovalıyorlar?
Yine delilerin peşinden gittiklerini de çok gördüm.

Etiketlendi:

Yorumlar

• 0

Köpek kendi sınırlarını belirler. Postacı, çöpçü, kağıt toplayıcısı vesaire geldiğinde bağırmaya başlar. "Senden korkmuyorum, bak bağırıyorum, güçlü olduğumu haykırıyorum, gelip bana kafa tutarsan gününü gösteririm sana, buralar benim lan, terket benim alanımı." diyerek haykırmaya başlar.
    Çöpçü, postacı, kağıt toplayıcısının işi bitince gidince de olaydan bihaber olduğu için "Demek ki benden güçsüz ki kaçtı, demek ki bağırmam işe yaradı." diyerek daha da özgüveni kabarır.
    Bir sonrakine daha da cellalli bağırır.
    Köpekten kaçmak bu yüzden tehlikelidir. Köpek için pasif bir davranıştır, yakayı, paçayı kaptırtır.
    Ama tanıdıklar zaten o bölgenin unsurudur. Zaten yabancıdan da kendisi kadar o bölgenin unsurlarını da korur kendi aklınca.

• 0

"Köpeği sevmeyen insanı sevmem ama köpeğin sevmediği insanı hiç sevmem" gibi bir söz vardı tam olarak böyle de olmayabilir ama noktam şu ki : Geçmişte köpeğe bir şey yapmıştır diye düşünüyorum.Köpekte tepkisini gösteriyor olabilir.

• 0

Sokak köpeklerinin genellikle beslendikleri yerler çöp konteynerleri ve çevresi. Hurdacıların buraları karıştırmalarından hoşlanmıyorlar. Aynı amaç için konteynere yaklaştıklarını düşünüp yemeklerini korumak için bu kişilere (veya benzerlerine) saldırgan tavır sergiliyorlar. Sürü içinde hayatta kalabilmek için yiyeceğine sahip çıkması gerektiği dönemlerden kalan bir atavizm gösteriyor.

• 0

Hurda arabası varsa bağırması normal, normal arabaları da kovalıyorlar. Büyük ya da gürültülü araçları tehlikeli görüyor olabilirler. Hareket eden nesne de onda avlanma güdüsü uyandırır. Küçük yerlerde ya da yerini sahiplenen köpekler yabancılara da bağıranlar ama sürekli yabancıların geçtiği işlek yerlerde etkili olduğunu sanmıyorum.

• 0

Aslında sokağa yabancı birçok kimseye havlıyor. Ama havladığı kişi, senin zihnin seçebileceği farklılıkta olduğu için bu görüntü zihninde yer ediyor. Algıda seçicilik. Sorun köpekte değil aslında sende.

• 0

Enerjisinden hoşlanmamış olabilir köpekler bizim göremediğimiz boyutu görürler, hurdacı belki de hırsızlık yaptı elindeki hurdalar çalıntıydı. Böyle olabilir diye düşündüm.

• 0

Ben köpeklerin delilerin peşinden gittiğini çok gördüm. Grup halinde delinin peşi sıra gidiyorlar.

• 0

şimdi herzamanki gibi çok fazla afaki yorum var ama bilgi yok motosiklet kullandığım için bende merak edip gugıl amcadan biraz araştımıştım hayvanların bir çoğunun çeşitli hareketlere karşı refleksleri varmış buda avcılık iç güdüsünden kaynaklanıyormuş. yani konu bu mesela kurbağalar yatay hareket eden siyah bir lekeye bile hiç durmadan dil atabiliyor köpekler ise dönen jantlara dayanamıyor vs vs. biraz daha yazıyımda uzun olunca insanlar biraz daha bilgi deposu bir yorum gibi dursun.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .